Sosyal Medya
  • 0(212) 620 5858
  • Merkez Mah. Doğan araslı bulvarı 1115 Sok No:2 Tasarımcılar İş Merkezi Kat:5 44-45 Esenyurt/İst

Lazer Screed Nedir? Laser Screed Avantajları Nelerdir?

Laser Screed

lazer screed nedir ve avantajları nelerdir

Endüstriyel zemin kaplama teknolojinin yapı taşı olarak gösterilen Laser Screed, kaliteli ve düzgün bir betonun ortaya çıkmasını sağlıyor. Teknolojik gelişmelerden oldukça fazla yararlanan yapı sektörü, son yıllarda oldukça profesyonel makinalar ile karşılaşıyor. Laser Screed ile helikopterli şap uygulamaları yapabilir, epoksi zemin kaplama işlemini hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Beton serme teknolojisinin son ürünü olan Laser Screed ile klasik beton serme tekniklerinin tamamını rafa kaldırabilirsiniz.


Bu araç ile standart beton serme tekniklerine göre daha düzgün yüzeyler elde edebilirsiniz. Tüm işlemler mekanik ortamlarda gerçekleştiği için işlem hızı oldukça hızlı olmaktadır. Bu cihaz, günlük ortalama olarak 2,000 m2 alana beton dökümü gerçekleştirmektedir. Standart tekniklere nazaran daha düzgün zeminler ortaya çıkaran bu cihazın çalışma şekli ise şu şekildedir;


Lazer Screed, sahip olduğu 2 lazer alıcı sayesinde tüm işleri gerçekleştirmektedir. Lazer alıcılardan ilki kaynağından aldığı ışığı beton yüzeye yansıtır. Bu ışık yüzey seviyesini belirleyerek cihazın vibrasyonlu mastarını beton ile eşitler. Diğer alıcı ise beton mastarlama aşamasında devreye girerek beton yüzeyini düz hale getirmektedir. Aynı zamanda sıkıntılı bölgeleri düzenleyen cihaz bozuk zeminlerin de düzenlenmesini sağlıyor. Türkiye'de çok az inşaat şirketinde bulunan Laser Screed, yapıların daha kısa süre içerisinde daha sağlam bir yapıda tamamlanmasını sağlıyor.

Laser Screed Avantajları


Laser Screed teknolojinin getirdiği bir dizi avantajlar bulunuyor. Bu avantajları sırası ile sıralayacak olursak;
• Yüzey Düzgünlüğü: Laser Screed, düşük slamplı betonları dahi mastarlayabilme becerisine sahiptir. Bitmiş betonlarda yüzey düzgünlüğü oldukça fazla olduğunu görüyoruz. Kalıp kurma olayını tamamen ortadan kaldırılıyor olması, bu cihazın en büyük avantajlarından birisidir.
• Derziz Zemin: Laser Screed ile oldukça geniş alanlara beton dökümü yapılabiliyor. Klasik sistemlere nazaran daha fazla alana döküm yapabildiği için soğuk derze minimum ihtiyaç duyuyor. Özel zeminler için kullanılan bu cihaz, detaylara oldukça fazla girmektedir.
• Yüksek Hız: Laser Screed bir gün içerisinde oldukça fazla alana döküm yapabilmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere günlük 2,000 m2 alana beton dökümü yapabilen bu cihaz inşaat süreleri oldukça kısaltmaktadır.